AÇEL ŞİFAHANE

0356 222 11 44    

SOPRANO BUZ LAZER

Neden Soprano Buz Lazer?

Ağrısız Acısız Konforu Keşfet!

Her kişi vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmak ister. Bugüne kadar kullanılan geleneksel yöntemler vücuttaki istenmeyen tüylerin sadece kısa dönemli olarak alınmasını sağlıyordu. Lazer teknolojisi hayatımıza girdiğinden beri kalıcı olarak tüylerden kurtulmak mümkün! Buz lazer teknolojisi ise lazer ile kıl alma yöntemlerinde en gelişmiş olanıdır. FDA onaylı olan buz lazer, lazer yöntemleri arasında en acısız ve en etkili olanıdır. Buz lazerin en önemli avantajı her kıl renginde etkili sonuçlar yaratmasıdır. Böylece vücudunuzdaki zayıf ve açık renkli tüylerde bile kalıcı olarak kurtulmanız mümkün olacak. Buz lazer kalıcı olarak vücudunuzdaki tüy köklerini yok eder ve ömür boyu tüy alma işlemleriyle zaman kaybetmezsiniz.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Buz lazer epilasyon, dünyadaki en popüler epilasyon yöntemlerinden biridir ve vücudun tüm bölgelerine ve cilt tiplerine uygundur. Kliniğimizde tüm epilasyon tedavileri, işlerinde eğitimli uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Geleneksel tıraş ve ağda yöntemleri evde uygulandığında kolay ve uygun maliyetli görünebilir, ancak her ikisi de rahatsız edici veya ağrılı olabilir. Hiçbiri de kalıcı çözüm sunmaz! Aksine, lazer epilasyon uzun vadeli bir çözümdür. Uzun vadede salon ağdasından daha ucuzdur ve daha fazla zamanınızdan çalmaz!

Tedavi süreci tamamlandıktan sonra, tüylerinizde kalıcı olarak yok olduğunu fark edeceksiniz ve cilt, özellikle tıraş kızarıklığı veya kıl dönmesi şikayeti olan hastalar için çok daha pürüzsüz hale gelecektir. -3 derecelik soğutma sistemiyle cildin zarar görmesini yanık ve yara oluşma riskini de ortadan kaldırır. Cildi serinleterek lazer ısısının minimum seviyede hissedilmesini sağlar. Saniyede 10 atış yapan teknolojisi ve 2×1 tarama alanına sahip safir başlık ile en hızlı epilasyon cihazı olma özelliğindedir.

Buz lazerin üçlü dalga boyu epilasyonda kıl rengini ve cilt rengini beraber değerlendirme özelliğindedir. Kıl folikülleri bulge, papilla ve bulb olarak üç anatomik bölümden oluşur. Buz lazerde bulunan Diode, Nd:YAG ve Alexandrite dalga boyları kılların farklı bir anatomik bölümlerini yıpratmaya ve yok etmeye programlanmıştır. Buz Lazer teknolojisi üç dalga boyunu tek cihazda toplayan ve her renk cilt yapısı için uygun olan tek cihazdır.

Buz Lazer Epilasyon kimlere uygulanabilir?

Tüylerinden rahatsız olan herkes rahatlıkla buz lazer epilasyon uygulaması olabilir. Hamilelik dönemi içerisinde uygulama yapılmamaktadır.

 Hormonal bir sorununuz var ise mutlaka bildirmelisiniz. Bu tedavinizin sürecini ve seans sayınızı etkileyebilir.

 

Buz Lazer Epilasyonun zararı var mı?

Buz Lazer (Soprano Ice) Epilasyonun kalıcı bir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında ciltte hassasiyet ve kızarıklık görülebilir. Bu etki de kısa süre içerisinde geçecektir.

Lazer Cihazları

Epilasyon teknolojisinin de hız kazanmasıyla beraber Lazer cihazları son bir yılda atağa geçmiştir. Çeşitli firmalar tarafından üretilen farklı özelliklere sahip epilasyon cihazları pazarda kendine yer edinmeye çalışmıştır. Hiç şüphesiz lazer epilasyon cihazları başarısında en üst sırada hız ve konfor bakımından hastaların tercihi Soprano Titanıum ve Soprano Ice Platinum cihazları olmaktadır.

Masaj konforunun yanı sıra tamamen ağrısız olması ile ilgi odağı olan Buz Lazer, bu yıl da iki üst teknoloji lazer cihazıyla sektörde yerini hiçbir cihaza kaptırmayacak gibi görünüyor.

 Klinikler ise hasta konforunu maximum düzeyde tutacak  ve hızlı epilasyon sağlayan lazer cihazlarını  tercih ediyorlar.

Bu bağlamda Buz Lazer Soprano serisi epilasyon sektöründe lider bir konumda olmaya bu yıl da devam edecek gibi görünüyor.

Buz Lazer mi alexandrite mi?

Buz Lazer mi, Alexandrite mi?

Lazer epilasyon uygulamalarında çok çeşitli lazer cihazları mevcuttur. Buz Lazer Teknolojisi  Diode başta olmak üzere üçlü dalga boyuna sahip bir epilasyon sistemidir.

Diode dalga boyu kıla renk veren melaninin düşük oranda emilimini sağlar. Alexandrite lazer cihazı koyu ve bronz renk cilt tiplerinde kullanıldığı zaman cilt üzerinde yanık izine benzer bir iz bırakmaktadır.

 

Ciltte renk değişimlerine sebebiyet vermemek için düşük dozda lazer verilen Alexandrite cihazında epilasyon oldukça uzun sürmektedir.

 

Etkinliği azalan bir epilasyonda kıllardan kurtulmak çok uzun sürer. Buz Lazer Epilasyonda ise diode dalga boyu koyu renk ve bronz tenli kişilerde cilde zarar vermeden ya da iz yapmadan rahatlıkla kullanılır. Bu diode dalga boyu sayesinde gerçekleşir.

 

Özellikle ince kıl yapısı epilasyon uygulamasına oldukça dirençlidir.

 

İnce kıllar lazer dalga boyunu kalın kıla oranla daha düşük düzeyde emer.

Lazerin ince kıllar üzerinde de etki etmesini sağlamak amacıyla lazer enerjisi yüksek oranda kullanılır. Alexandrite lazerde dalga boyunun yüksek kullanılması ve kullanılması gereken normal enerji seviyesinin üzerine çıkılması cilt üzerinde yanıklara ve hipopigmentasyon adı verilen beyaz leke tarzı yan etkilere sebep olur. İnce kıllar için kesinlikle uygun olmayan Alexandrite Lazerde koyu cilde sahip kişilerin ince kıl yapıları bulunuyorsa bu kişiler epilasyon uygulamasından hiçbir verim alamazlar. İnce kıl epilasyonunda buz lazer dalga boyları sayesinde güvenle kullanılabilir.

 

Lazer epilasyon uygulaması kıllara ve greft adı verilen kıl köklerine ısı sistemiyle etki ettiği için özellikle ağrı eşiği düşük kişilerde uygulama sırasında acı çekilmesine sebep oluyor. Alexandrite epilasyon cihazlarından Clarity’de hava soğutma sistemi, Candela’da ise gaz soğutma teknolojisi kullanılıyor. Hava soğutma sistemi gaz soğutma sistemine oranla daha fazla kullanılsa da her iki sistem de epilasyon yaptıran kişinin acı çekmesine engel olmamaktadır. Buz Lazer teknolojisinin gelişmiş soğutma teknolojisinde bulunan safir buz başlığı cildi -3 dereceye kadar soğutarak nerdeyse hiç acı çektirmeden  lazer epilasyon uygulaması yapılmasını sağlar. Neredeyse hiç acı ve ağrı hissedilmeden konforlu bir şekilde lazer uygulaması Buz Lazer Epilasyon sayesinde olur.

 

Alexandrite lazer uygulamasından en az bir ay önce ve uygulamadan bir ay sonra güneşe çıkılmaması, bu epilasyonun en büyük dezavantajlarından biridir. Alexandrite uygulamasından önce cilt renginin açık olması beklenir.

Yaz aylarında yapılması güneş alan illerde ise neredeyse yılın altı ayı yapılmasına müsaade etmeyen Alexandrite epilasyonun kullanımı sınırlı bir cihazdır. 

Buz Lazer epilasyon kullanımında  ise uygulamadan sadece bir hafta öncesinde ve bir hafta sonrasında güneşe çıkmamak yeterli olmaktadır. Buz lazer epilasyon yaz mevsimi de dahil her mevsim rahatlıkla ve güvenle uygulanabilir.

 

Kılların bazı yerleşim bölgeleri derinde olmaktadır. Alexandrite cihazlarındaki lazer ışını köklere ulaşmaya çalışırken kişinin canını daha fazla yakabilir. Aynı zamanda fazla seans alınması da gerekebilir. Buz Lazerin Diode dalga boyu derindeki kıl yerleşimlerine kolayca nüfuz edebilmektedir.

Alexandrite lazer yüzdeki ayva tüylerinin aktivasyonunu yaparken Buz Lazerin tüyleri aktive etme olasılığı neredeyse hiç yoktur. Bu bakımdan Buz Lazer yüz bölgesinde güvenle kullanılabilir.

Alexandrite ile Buz Lazer Epilasyon sistemlerini karşılaştırdığımız zaman her yönden Buz Lazerin konfor, etkinlik ve hız bakımından daha efektif olduğunu görülmektedir.

Buz Lazer Epilasyonun seans süresi ne kadardır?

Epilasyon süresi yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Geniş alanlar ortalama 20-45 dakika sürebileceği gibi; bıyık, çene gibi küçük bölgeler 5-10 dakika gibi kısa sürede tamamlanır. Tüm vücut kişiden kişiye değişebilir. Vücut alan büyüklüğüne göre kadınlarda 1-1.5 saat arasında, erkeklerde 2-2,5 saat aralığında seans süresi değişkenlik gösterebilir.

 

aŞIRI TÜYLENME NEDEN OLUŞUR?

Aşırı tüylenmenin altında yatan nedenleri araştırmak önemlidir. Bunun nedeni, vücudunuzun sağlıklı olmasını sağlamak ve anormal herhangi bir şeyi araştırmak her zaman akıllıcadır. Bu aynı zamanda sizin için en iyi tedavi türünü belirlemenize yardımcı olabilir.

Aşırı tüylenme nedenlerinden bazıları şunlardır:

-Normal yaşlanma süreci

-Ağda, cımbız, kremler ve tüy dökücüler gibi geçici temizleme yöntemlerinin aşırı kullanımı, çünkü bunlar tüy büyümesini gerçekten teşvik eder.

-Bazı ilaçlara reaksiyonlar

-Genetik

-Gebelik

-İnsülin direnci sorunları

-Glandüler ve / veya hormonal dengesizlikler

-Hirsutizm (vücutta artan androjen seviyesi, yüz, göğüs, karın ve sırtta kalın siyah kıllara neden olur)

soprano buz lazer