AÇEL ŞİFAHANE

0356 222 11 44    

 

 

Herkese şifa bize dua

 

20.Yüzyılda gelişen teknoloji ile birlikte tıbbın insana bir makine gibi yaklaştığı ve neresi ağrıyorsa orasının tedavi edilmesi gerektiğini savunan bir dönem olmaktadır.

 

1900’lü yılların başında insan sağlığı için kullanılmaya başlanan ilaçlar hastalıkların sebebi ve kökeninden uzaklaşarak tamamen sonuca yönelik oluşan şikayetlerin bastırılması neticesinde ne yazık ki kronik hastalıklarda sadece söz konusu şikayetler getirebilmiş ancak şifa sağlanamaz hale getirilmiştir.

 

Akut hastalıklarda modern tıbbın başarısı tabi ki tartışılamaz ancak kronik hastalıklarda maalesef insanların bir ömür boyu avuç dolusu ilaç içirilmeye mahkum edilmesi tedavi değil ancak madde bağımlılığına yol açmaktadır.

Sağlıklı Kalın Sağlıkla Yaşlanın 

 

Günümüzde, özellikle şeker, depresyon, romatizmal hastalıklar, astım hastalığı, hipertasiyon, kalp-damar sistemi hastalıkları, migren gibi birçok kronik hastalığın artışı da bunun kanıtıdır. Doktor ve hastanelerin her geçen gün sayıları artmakla beraber hasta sayısınında doğru orantılı olarak azalacağı yerde tam tersine artıyor olması gerçekten bu konuda düşündürücü değil midir?

 

Bu sebeplerle Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada insanlığın kadim tedavi metotları olan doğal tedaviler, modern yöntemlerle harmanlanarak tekrar hastalıkların tedavisinde kullanılır hale gelmiştir.

 

Dünyanın en iyi hekimleri bu coğrafyada yetişmişlerdir. Biz, içinde Lokman isminde sure bulunan bir kitaba sahibiz. Hiçbir medeniyetin İbn-i Sina’sı, Merkez Efendi’si ve Akşemseddin’i yoktur.