AÇEL ŞİFAHANE

0356 222 11 44    

HACAMAT TEDAVİSİ

Hacamat Tedavisi Nedir?

 

Hacamat hekim tarafından belirlenen bölgelerde birikmiş toksik maddelerin dışarı alınması işlemidir. (Detoks işlemidir.)

Vücudumuzda varolan 12 iletişim yörüngesinin üzerinde organların sağlıklı iletişimini engelleyen birikintilerin vücut dışına alınması işlemidir. Kullanılacak kupa büyüklüğü uygulama yeri ve olgunun şikayetlerine göre belirlenir.

Yeteri kadar toksik madde uzaklaştırıldığından emin olunduğunda işlem sonlandırılır  ve Uygulama yeri usülüne uygun kapatılır. Pansumanlar 24 saat sonra açılır.

hacamat uygulamasında Dikkat Edilecek Hususlar?

Uygulamadan önceki 2 gün hayvansal gıda alımı durdurulmalıdır ve bu sınırlama uygulama sonrası 24 saat sürdürülmelidir

Ancak Uygulamaya aç ve susuz gelinmemelidir. Uygulama sonrası kantoran yağı uygulamaları 24 saat sürdürülmelidir.

Hacamatın Vücudumuza Etkileri Nelerdir?

Sağlıklı, dirençli, canlı bir vücuda sahip olmamızı sağlar. Toksik maddeler ve ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılması zihinsel ve fiziksel aktivite artışına neden olur.

Neden Hacamat Yaptırmalıyız?

Vücudumuza dışardan aldığımız ve hücrelerimiz tarafından oluşturulmuş toksik ve zararlı maddelerden vücudumuzu temizlemek için yaptırmalıyız.

 

Ayrıca tüm organlarımızın ve sistemlerimizin birbirleriyle rahat haberleşebilmeleri için iletim yollarının aktif olmasını sağlamak için düzenli hacamat (yaş kupa) uygulaması sağlıklı bir beden için gereklidir.

Hacamat Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt temizliği sağlandıkdan sonra yeteri sayıda kupa kuru kupa uygulaması şeklinde en az 5 dk ilgili alana yeterli vakumda uygulanır.

 

Bu sayede varolan hıltlar (toksik maddeler) cilt yüzeyine doğru yaklaştırılmış olur.

 

Tek kullanımlık ve uygun kalitede kupalar ile sağlanan negatif basınç alanları kuru kupa uygulamasından sonra tek kullanımlık steril cilt kesisine uygun şekilde hazırlanmış kesici aletler ile ciltde sağdan sola doğru birbirine paralel yeterli derinlik ve uzunlukda (sadece dermis ve epidermisi) içeren derinlikde kesiler oluşturulur.

 

Hangi Bölgelere Hacamat Uygulanmaz?

Sünnet amaçlı yapılan hacamat noktaları Hz. Muhammed (s.a.v.)’in belirttiği alanlara uygulanır.

 

Tedavi amaçlı hacamat uygulamaları ise ilgili organların vücuttaki temsil alanlarına ve ilgili bölgedeki özel noktalara uygulanır.

 

Hacamat Ücretleri Nasıl?

Tıp doktoru tarafından uygulanan hacamat tek kullanımlık ve steril malzemeler kullanılarak yapılması uygun olan hacamat uygulamaları ücreti kullanıcak malzeme, sayı ve süresine göre belirlenir.

hacamat Tedavisinde Risk var Mıdır?

Hacamat uygulaması hekimlik eğitimi almış insan vücudu fizyolojisi, fizyopatolojisi, anatomisi, sterilizasyon, cilt bakımı, yara tedavisi gibi konularda eğitim almış diplomalı tıp doktorları tarafından yapılması kanunen ve hukuken doğru uygulamadır. 

 

Hacamat Kimlere Yapılmaz?

Kan pıhtılaşma sorunu olan olgulara yapılmaz.

 

Hacamat sonrası vücutta iz kalır mı?

Doğru yapılan hacamat uygulaması sonrası vücutta hiçbir iz kalmaz.

 

Hacamat günü nasıl belirlenir?

Acil bir uygulama gerekliliği olmadıkça hacamat dünyanın uydusu olan Ay’ın dolunay haline geldikden sonra küçülmeye başladığı zaman diliminde uygulanmaya başlanmalıdır.

Bu zaman dilimi Ay’ın çekim gücü etkisi ile vücudumuzdaki toksik maddelerin (hıltların) cilt yüzeyine en yakın oldukları dönemdir.

Ortalama Uygulama Süresi Ne kadardır?

 

Ortalama uygulama süresi 35-40 dakika arasındadır.

hacamat tedavisi

5000 yıllık Kadim Şifa Yöntemi olan 70 Derde Deva Hacamat Tedavisi bir çok hastalığa şifa olmaktadır.