AÇEL ŞİFAHANE

0356 222 11 44    

DOLGU VE BOTOKS UYGULAMASI

 

Botoks uygulaması hem tedavi edici bir uygulamadır hem de önlem almak için kullanılan bir uygulamadır. Sıklıkla kırışıkların tedavi edilmesi ve önlenmesi için uygulanmaktadır.

YÜZ ESTETİĞİNDE BOTOKS

 

Alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası, burun yan

duvarı, dudak üzerinde ince çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklar ve boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandlar yüz ve boyundaki mimik kasların kasılması sonucu oluşur.

 

Kaş arası ve burun yan duvardaki çizgiler kızgın yüz ifadesi, göz çevresi ve alındaki çizgiler yaşlı ve yorgun yüz ifadesi ve ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine neden olur.

 

Botoks yüzün bu bölgelerindeki mimik kasları geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilir.

 

Botoks tedavisi yüz kasları anatomisini iyi bilen tecrübeli ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa neden olan kasların üzerine yapılır. Ağrılı bir işlem değildir, yalnızca o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilir. İşlem yapıldıktan sonra botoksun çevre kaslara dağılmaması için, o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

YÜZDE UYGULAMA 
ALANLARI

 

-Yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan alın çizgileri


-Kızgın ifadeye neden olan kaş arası çizgileri


-Göz kenarı kırışıklıkları (Kaz ayakları)


-Üst dudak üzerindeki ince çizgilerin düzeltilmesi


-Kaş kaldırılması, kaşlarda arzu edilen pozisyona getirilmesi


-Boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandların düzeltilmesi

Minimal BOTOKS

mınımAL

BOTOKS

Minimal BOTOKS

BABY

BOTOKS

Minimal BOTOKS

önleyıcı

BOTOKS

Minimal BOTOKS

erkekler ıçın

BOTOKS